SİVAS - MALATYA - ELAZIĞ - TUNCELİ

Seçtiğiniz tarihe uygun oteller

0 (19 Mayıs 2022 , Per)
Yetişkin
2
0-2 Yaş
0
3-6 Yaş
0
7-12 Yaş
0
3980TL

 

1. Gün; Şifaiye Medresesi >> Buruciye Medresesi >> Çifte Minareli Medrese >> Sivas Kongre Binası >> Taşhan >> Sivas Ulu Camii >> Gök Medrese >> Eğri Köprü

Sabah 05:45’te TK2658 uçuşu ile İstanbul Yeni Havalimanı’ ndan Sivas Havalimanı’na ulaşıyoruz. Havalimanından rehberimiz eşliğinde Sivas merkeze doğru hareket ediyoruz. Alacağımız geleneksel kahvaltının ardından ilk durağımız, Selçuklular döneminde hastaların tedavi edildiği ve aynı zamanda tıp tahsilinin de yapıldığı en önemli medreselerden biri olan Şifaiye Medresesi olacak. 1217/18 yıllarında I. Keykavus tarafından yapılan medreseyi rehberimizin anlatımlarıyla gezdikten sonra, Buruciye Medresesi’ne doğru hareket ediyoruz. Buruciye Medresesi; fizik, kimya, astronomi öğretimi yapılmak amacıyla inşa edilmiştir. Buradaki gezimizi tamamladıktan sonra Çifte Minareli Medrese’yi ziyaret ederek, Milli Mücadelenin en önemli kararlarının alındığı Sivas Kongre Binası ve Atatürk Müzesi’ni geziyoruz. Ardından sırası ile Taşhan, Sivas Ulu Camii ve Gök Medreseyi gezdikten sonra, 12. Yüzyılda Selçuklular tarafından yapılan Eğri Köprü’yü ziyaret ettikten sonra dinlenmek için otelimize geçiyoruz.

 

Gidiş Uçuşu; 22.04.2021 TK2658 İstanbul Yeni Havalimanı >> Sivas Nuri Demirağ Havalimanı

Sabah Kahvaltısı; Sivas Merkez’de Alınacaktır. (Ekstra)

Öğle Yemeği; Serbest Zamanda Alınacaktır. (Ekstra)

Akşam Yemeği; Otel’de Alınacaktır. (Tur Ücretine Dahil)

 

2. Gün; Gökpınar Gölü >> Darende Günpınar Şelalesi >> Tohma Çayı ve Kanyonu >> Somuncu Baba Türbesi >> Kudret Havuzu >> Levent Vadisi Seyir Terası >> Sultansuyu At Çiftliği >> Malatya Merkez

Sabah Otelimizde alacağımız kahvaltı ile keyifli bir güne başlıyoruz. Kahvaltının ardından Gürün’de bulunan doğa harikası Gökpınar Gölü’nü ziyaret ediyoruz. Gökpınar Gölü güneşin konumuna göre renk değiştirmesinden dolayı bize harika fotoğraf kareleri sunuyor. Buradaki gezimizi tamamladıktan sonra Malatya’nın en güzel ilçelerinden biri olan Darende’ye doğru hareket ediyoruz. İlk durağımız olan Günpınar Şelalesi’ni gezerek şelale kenarında manzaraya karşı keyif kahvelerimizi yudumlayabiliriz. Ardından sırası ile Tohma Kanyonu, Somuncu Baba Türbesi ve eşsiz güzelliği ile Kudret Havuzunu gezdikten sonra Malatya’nın Akçadağ ilçesine doğru hareket ediyoruz. ABD'deki Büyük Kanyon'a benzetilen eşsiz manzaralara şahit olacağımız Levent Vadisi ve Kanyonu’nun seyir terasına ulaşarak bol bol fotoğraf çekiyoruz. Ardından ülkemizin ünlü safkan yarış atlarının yetiştirildiği 153 yıllık Sultansuyu At Çiftliği’ne giderek at çiftliği gezimizi tamamladıktan sonra Malatya merkezdeki otelimize geçiyoruz.

 

Sabah Kahvaltısı; Otel’de Alınacaktır. (Tur Ücretine Dahil)

Öğle Yemeği; Serbest Zaman’da Alınacaktır. (Ekstra)

Akşam Yemeği; Otel’de Alınacaktır. (Tur Ücretine Dahil)

 

3. Gün; Malatya Fotoğraf Makinesi Müzesi >> Arslantepe Höyüğü >> Kömürhan Köprüsü >> Elazığ Harput Kalesi >> Süryani Meryem Ana Kilisesi >> Pertek Kalesi >> Tunceli Merkez

Sabah Otelimizde alacağımız kahvaltı ile Malatya şehir merkezinde ufak bir gezinti yaptıktan sonra Fotoğraf Makinesi Müzesi’ni ziyaret ediyoruz. Buradaki gezilerimizi tamamladıktan sonra Arslantepe Höyüğüne doğru hareket ediyoruz. Arslantepe Höyüğü M.Ö. 5000 yıllarından M.S. 11. yy’a kadar yerleşim görmüştür. M.S. 5-6 yy.lar arasında Roma Köyü olarak kullanılmış ve daha sonra Bizans Nekropolü (mezarlık) olarak yerleşimini tamamlamıştır. Rehberimizin anlatımları ile gezimizi tamamlayarak bir başka durağımız olan Kömürhan Köprüsü üzerinde vereceğimiz mola ile ünlü Elazığ kavurmasının tadına bakabilirsiniz. Ardından Elazığ şehir merkezindeki Harput Kalesi’ni ve Süryani Meryem Ana Kilisesi’ni gezdikten sonra feribot ile Keban Baraj Gölü manzarası eşliğinde Pertek Kalesi’ni panoramik olarak görüyoruz. Tunceli merkezde bulunan otelimize ulaşarak günün tatlı yorgunluğunu atmak için odalarımıza yerleşiyoruz.

 

Sabah Kahvaltısı; Otel’de Alınacaktır. (Tur Ücretine Dahil)

Öğlen Yemeği; Serbest Zaman’da Alınacaktır. (Ekstra)

Akşam Yemeği; Otel’de Alınacaktır. (Tur Ücretine Dahil

 

4. Gün; Munzur Vadisi Milli Parkı >> Ovacık Munzur Gözeleri >> Ovacık Merkez

Sabah Otelimizde alacağımız kahvaltının ardından Munzur Vadisi Milli Parkı’na doğru hareket ediyoruz. Bu doğa harikası milli park bizlere eşsiz manzaralar ve harika fotoğraf kareleri sunuyor. Buradaki gezimizi tamamladıktan sonra Tunceli’nin ve Alevilik inancının kutsal değerlerinden biri olan Munzur Gözeleri’ni ziyaret ediyoruz. Rehberimizin anlatımlarıyla Alevilik inancı hakkında bilgilenirken bir yandan da eşsiz bir güzelliğe sahip olan Munzur Gözeleri’ni fotoğraflıyoruz. Gezimizi tamamlayarak Ovacık merkeze doğru hareket ediyoruz. Ovacıkta vereceğimiz serbest zamanda alışveriş yapabilir ve Ovacık halkı ile keyifli sohbetler gerçekleştirebilirsiniz. Serbest zamanımızın bitmesi ile aracımıza binerek Elazığ Havalimanı’na doğru hareket ediyoruz. Sabiha Gökçen Havalimanı’na ulaşarak bir sonraki Ugo Turizm etkinliğinde görüşmek dileği ile vedalaşıyoruz.

 

Dönüş Uçuşu; 25.04.2020 TK7219 20:00  Elazığ Havalimanı >> Sabiha Gökçen Havalimanı

Sabah Kahvaltısı; Otel’de Alınacaktır. (Tur Ücretine Dahil)

Öğle Yemeği; Serbest Zamanda Alınacaktır.     (Ekstra)

0

Uçak, Otobüs

 • Tur süresi boyunca otobüs ve otel içerisinde size anlık yardımcı olabilmek için acenta görevlisi bulunmaktadır.
 • Seyahatiniz boyunca tüm etkinliklere katılımınız için size iletilen acenta görevlisi ile iletişime geçerek destek alabilirsiniz.
 • Otellerimizde 3-4 kişilik odalarda ekstra olarak odaya koyulan yataklar standart oda yatağı konforunda olmayabilmektedir.
 • Rezervasyonunuz sırasında girdiğiniz tüm bilgiler tarafınızca onaylanmış sizin ile iletişime geçilmek adına kullanılacak bilgilerdir , Girilen bilgilerin eksikliğinden dolayı oluşan sorunlardan acentamız sorumlu değildir.
 • Sitemize üye girişi yaparak anlık olarak gerçekleştirilen tüm kampanya ve teklifler anında haberdar olabilir en uygun fiyatlardan yararlanabilirsiniz.
2250.00 TL
Süresi: 3 Gece 4 Gün
Ulaşım: Otobüs
Hareket Saatleri

İstanbul Yeni Havalimanı: 06:30

Fiyata Dahil Olan Hizmetler
 • 3 Sabah Kahvaltısı
 • 3 Akşam Yemeği
 • 3 Gece Otel Konaklama
 • Profesyonel Rehberlik
 • Tüm Ara Transferler 
 • Gidiş Dönüş Uçak Bileti
 • Lüks Araçlar ile Ulaşım
 • Tüm Çevre Gezileri
 • 1618 Nolu Seyahat Sigortası
 • Milli Park Giriş Ücretleri
Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler
 • Tüm Kişisel Harcamalar
 • İlk Gün Sabah Kahvaltısı
 • Tüm Öğle Yemekleri
 • Müze ve Ören Yeri Giriş Ücretleri