VAN - BİTLİS - DOĞUBEYAZIT

Seçtiğiniz tarihe uygun oteller

0 (19 Mayıs 2022 , Per)
Yetişkin
2
0-2 Yaş
0
3-6 Yaş
0
7-12 Yaş
0
7100TL

1. Gün: Van Gölü Tekne Turu >> Akdamar Adası >> Akdamar Kilisesi >> Tuşba Kalecik Tarihi Van Evleri Mahallesi >> Van Kedi Villası

Sabah 07:45'de Sabiha Gökçen'den kalkan uçağımız ile kısa bir yolculuğun ardından Van Havalimanında saat 10:00’da buluşarak önce keyifli bir yöresel Van Kahvaltısı yapıyoruz.  Kahvaltımızı yaptıktan sonra Van’ın Gevaş ilçesindeki Akdamar Adası tekne iskelesine ulaşıyoruz. Ülkemizin en büyük gölü üzerinde 20 dk sürecek keyifli bir yolculukla adaya varıyoruz. Ada içersinde ayrıca kilise bulunduğu için ada girişinde müze kart geçerli olacaktır. (Müze kartı olmayanlar için ada girişi ekstra ücretlidir.) 1100 senelik bir yapı olan mimarisiyle büyüleyici Akdamar Kilisesini rehberimiz eşliğinde geziyoruz. İşlemeleriyle ve üzerindeki resimlerle kendine hayran bırakan kilise gezimizi tamamladıktan sonra kiliseyi ve adayı tepeden gören seyir tepesine kısa bir yürüyüş yapıp tepeden adayı fotoğraflıyoruz. Ülkemizde ilkbaharın en çok yakıştığı yerlerden biri olan Akdamar’da bol bol fotoğraf çektikten sonra tekrar Gevaş iskelesine dönerek Van’a özgü mimariyle evlerin restore edildiği Tuşba İlçesindeki Tarihi Van Evleri Mahallesine gidiyoruz. Diğer adıyla Kalecik Mahallesinde restore edilen Etnografya Müzesi tadındaki evleri gezdikten sonra Van’ın simgesi olan etkileyici Van kedilerini görmek için yola çıkıyoruz. Yüzüncüyıl Üniversitesindeki kedi villasında Van Kedilerini görüp besleyip bol bol fotoğraf çektikten sonra otelimize dönüyoruz.

Sabah Kahvaltısı: Van Yöresel Kahvaltısı Alınacaktır. (Ekstra) 

Öğlen Yemeği: Serbest Zaman'da Alınacaktır. (Ekstra)

Akşam Yemeği: Otel'de Alınacaktır. (Tur Ücretine Dahil)

2. Gün: Şeytan Köprüsü >> Muradiye Şelalesi >> Doğubeyazıt İshakpaşa Sarayı >> Tarihi Doğubeyazıt Çarşıları

Otelimizde alacağımız kahvaltının ardından etkileyici bir gün için yola çıkıyoruz. Van’ın Muradiye ilçesinde bulunan Mahi Çayı’nın en dar bölgesi üzerine kurulmuş 19. yüzyıldan kalma Şeytan Köprüsü’ne gidiyoruz. Şeytan Köprüsünde bol bol fotoğraf çektikten sonra rotamızı ismini 4.Murat’tan alan Van’ın en görkemli doğal güzelliğine çeviriyoruz. İlkbaharla birlikte adeta büyüleyici bir ambiyansa dönüşe Muradiye Şelaleleri’nde dilediğimiz kadar vakit geçirip bol bol fotoğraf çekiyoruz. Buradaki gezimizi tamamladıktan sonra Türk mimari tarihinin en güzel eserlerinden olan İshak Paşa Sarayı için Doğubeyazıt’a doğru yola çıkıyoruz. İshak Paşa Sarayı gezisinden önce keyifli bir öğle yemeği molası veriyoruz. Ardından tüm heybetiyle bizi kendine hayran bırakan İshak Paşa Sarayı, içine girdiğimiz andan itibaren büyüleyici atmosferi ile bütün ruhumuzu sarıp sarmalıyor. Buradaki gezimizi rehberimizin eşliğinde keyiflice tamamlayıp bol bol fotoğraf çektikten sonra Doğubeyazıt’ın tarihi ve yöresel çarşılarında alışverişler için serbest zaman veriyoruz. Doğubeyazıt gezimizi tamamlayıp Van’daki otelimize dönüyoruz.

Sabah Kahvaltısı: Otel'de Alınacıktır. (Tur Ücretine Dahil) 

Öğlen Yemeği: Serbest Zaman'da Alınacaktır. (Ekstra)

Akşam Yemeği: Otel'de Alınacaktır. (Tur Ücretine Dahil)

3. Gün: Nemrut Krater Gölü >> Ahlat Selçuklu Mezarlığı >> Emir Bayındır Kümbeti >> Çifte Kümbetler >> Ahlat >> Tatvan

Kahvaltımızı yaptıktan sonra dünyanın ikinci Türkiye’nin en büyük krater gölü için yola çıkıyoruz. Dağların arasında 2.500 metre yükseklikteki büyüleyici göle ulaşmak için Bitlis’in Tatvan ilçesinden geçip adrenalin dolu kısa bir yolculukla Nemrut Volkanik Dağı’na adeta tırmanıyoruz. Büyüleyici doğal güzellikler eşliğinde göle ulaşıp göl çevresinde keyifli yürüyüşlerle bol bol fotoğraf çekiyoruz. Buradaki gezimizi tamamladıktan sonra Bitlis’in tarihi kenti Ahlat’a gidiyoruz. Eğer acıktıysak Ahlat’a geçmeden önce Tatvan’da güzel bir Büryan Kebabı’da yiyebiliriz. Ahlat’ta ilk durağımız Anadolu'nun Orhun Abideleri olan etkileyici Ahlat Selçuklu Meydan Mezarlığı olacak. UNESCO Dünya Mirası Geçici Listesi'nde yer alan, dünyanın en büyük Türk İslam Mezarlığı olma özelliğindeki Ahlat Mezarlığı, 210 dönüm alana sahip 8 bin 200 anıtsal mezar taşı ile adeta bir açık hava müzesini andırıyor. Dünyanın en büyük Türk-İslam Mezarlığını gezdikten sonra Akkoyunlu hükümdarının torunu Rüstem Bey’in oğlu olan Emir Bayındır’ın 1481 yılında ölümün ardından onun adına yaptırılan bölgenin en ünlü Kümbeti Emir Bayındır Kümbetine gidiyoruz. Kümbet’in tarihini rehberimizden dinleyip içerisini de gezdikten sonra Ahlat’ın diğer bir simgesi olan Çifte Kümbetlere gidiyoruz. Çifte Kümbetleri de gördükten sonra Ahlat’ta isteyenler için güzel bir yemek molası veriyoruz. Yemekten sonra kısa bir bir Ahlat gezisiyle iskele ve sahil bölgesini gezip Van Gölü sahil şeridi boyunca yapacağımız yolcukla Tatvan ‘a ulaşıyoruz. Gün batımına doğru Tavan sahilini gezip Van Gölü manzarasına karşı keyifli bir kahve molasının ardından Van’da ki otelimiz için yola çıkıyoruz.

Sabah Kahvaltısı: Otel'de Alınacıktır. (Tur Ücretine Dahil) 

Öğlen Yemeği: Serbest Zaman'da Alınacaktır. (Ekstra)

Akşam Yemeği: Otel'de Alınacaktır. (Tur Ücretine Dahil)

 

4. Gün: Van Kalesi >> Van Arkeoloji ve Etnografya Müzesi >> Eski Van Ulu Camii >> Tarihi Van Çarşıları

Kahvaltının ardından rüya gibi geçen gezimizin son günü için otelden ayrılıyoruz. Urartu Krallığı tarafından kütle halindeki taştan yaptırılan ve Urartu başşehri Tuşpa'yı kuş bakışı gören devasa Van Kalesi bugünki ilk durağımız olacak. Zamanında Urartulara başkentlik yapan bu kaya kütlesine yapılan kaleyi gezip bol bol fotoğraf çektikten sonra, geçmişi M.Ö. 5000 yıllarına uzanan Van bölgesinde bu uzun tarih boyunca günümüze ulaşan kültür varlıklarını görmek için Van Müzesi’ne gidiyoruz. Urartuların izlerini yoğun taşıyan müzede gezimizi tamamladıktan sonra Van’ın en eski camilerinden olan Hüsrev Paşa Camii’ni görüp tarihini rehberimizden dinliyoruz. Gezimizin ardından güzel bir öğle yemeği molası veriyoruz. Öğle yemeğinin ardından Van’ın tarihi çarşılarında yöresel alışverişler yapmak için serbest zaman veriyoruz. Bu zaman diliminde Van otlu peyniri, yöreye ait çatak balı ve ceviz alabilir ya da Van'a özel el yapımı hediyelik eşyalar bakabilirsiniz. 3 gece 4 günlük Van-Doğubeyazıt-Ahlat-Tatvan gezimizi tamamladıktan sonra Van Havalimanına doğru yola çıkıyoruz. Bir sonraki etkinliğimizde görüşmek üzere.

Sabah Kahvaltısı: Otel'de Alınacıktır. (Tur Ücretine Dahil) 

Öğlen Yemeği: Serbest Zaman'da Alınacaktır. (Ekstra)

 • Tek Kişi Konaklama Farkını Online Rezervasyon Menüsünden İnceleyebilirsiniz.
 • Tur programında rehber yol ve hava durumundan kaynaklanan sebeblerle programda değişiklik yapma hakkına sahiptir,
 • Rezervasyon sırasında kesinlikle koltuk numarası sözü ve garantisi verilemez. Özel koltuk seçimi yapılmamaktadır.
 • Tur esnasında araçta yöreye özgü müzikler dinlenmektedir,
 • Ulaşımlarımız kişi sayısına göre en konforlu araçlar ile sağlanmaktadır.
  • 19 Kişilik Volkswagen Crafter & Mercedes Sprinter
  • 27 Kişilik Otokar Sultan Maxi & Isuzu Novo Lux
  • 46 Kişilik Temsa Safir & Mercedes Travego

19 Mayıs Perşembe Günü, Sabiha Gökçen Havalimanı, Pegasus Havayolları, Saat  07:45 Kalkış>>>Van Ferit Melen Havalimanı 09:45 Varış,PC:2500

 

22 Mayıs Pazar Günü, Van Ferit Melen Havalimanı, Pegasus Havayolları, 20:15 Kalkış>>>Sabiha Gökçen Havalimanı 22:30 Varış, PC:2503

 • Tur süresi boyunca otobüs ve otel içerisinde size anlık yardımcı olabilmek için acenta görevlisi bulunmaktadır.
 • Seyahatiniz boyunca tüm etkinliklere katılımınız için size iletilen acenta görevlisi ile iletişime geçerek destek alabilirsiniz.
 • Otellerimizde 3-4 kişilik odalarda ekstra olarak odaya koyulan yataklar standart oda yatağı konforunda olmayabilmektedir.
 • Rezervasyonunuz sırasında girdiğiniz tüm bilgiler tarafınızca onaylanmış sizin ile iletişime geçilmek adına kullanılacak bilgilerdir , Girilen bilgilerin eksikliğinden dolayı oluşan sorunlardan acentamız sorumlu değildir.
 • Sitemize üye girişi yaparak anlık olarak gerçekleştirilen tüm kampanya ve teklifler anında haberdar olabilir en uygun fiyatlardan yararlanabilirsiniz.
3550.00 TL
Süresi: 3 Gece 4 Gün
Ulaşım: Uçak, Otobüs
Hareket Saatleri

Sabiha Gökçen Havalimanı: 07:45

Fiyata Dahil Olan Hizmetler
 • 3 Gece Yarım Pansiyon Konaklama 
 • Otelde 3 Sabah Kahvaltısı 
 • Otelde 3 Akşam Yemeği
 • Gidiş - Dönüş Uçak Bileti
 • Profesyonel Rehberlik
 • Lüks Araçlar ile Ulaşım
 • Tüm Çevre Gezileri
 • 1618 Nolu Zorunlu Seyahat Sigortası
 • Araç İçi İkramlar
Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler
 • Tüm Öğle  Yemekleri
 • İlk Gün Alınacak Olan Akşam Yemeği
 • İlk Gün Sabah Kahvaltısı
 • Tüm Kişisel Harcamalar
 • Van Akdamar Adası Tekne Turu
 • Müze ve Ören Yeri Giriş Ücretleri