GAP

Seçtiğiniz tarihe uygun oteller

0 (27 Ekim 2021 , Çar)
Yetişkin
2
0-2 Yaş
0
3-6 Yaş
0
7-12 Yaş
0
4600TL

1. Gün: Diyarbakır Ulu Cami >> Cahit Sıtkı Tarancı Müze Evi >> Sülüklü Han >> Hasanpaşa Hanı >> Tarihi Diyarbakır Kalesi ve Surları >> Hevsel Bahçeleri >> Ön Gözlü Köprü >> Mardin Deyrülzafaran Manastırı >> Kasımiye Medresesi

Saat 09.00 da Diyarbakır Havalimanında buluşarak her yönüyle mükemmel geçecek olan 4 Gece 5 Günlük Güneydoğu Anadolu gezimize başlıyoruz. Yöresel kahvaltımızı (EKSTRA) aldıktan sonra tarihi taş işçiliğinin en iyi halini görmek için Diyarbakır Ulucamii’ ne giderek rehberimiz eşliğinde geziyoruz. Ardından "yaş otuz beş, yolun yarısı eder ” şiiriyle tanıdığımız Diyarbakırlı Şair Cahit Sıtkı Tarancı Müze Evini ziyaret ediyoruz. Hanlarıyla ünlü olan bu şehirde önce Sülüklü Hanı gezip sonra Hasan Paşa Hanı’nda bir kahve molası vererek bol bol fotoğraf çekiyoruz. Ardından Çin Seddi’nden sonra dünyanın en uzun surları olan Diyarbakır Surları ve Kalesinin ziyarete açık olan kısımlarını görüp hikayesini rehberimizden dinliyoruz. Ardından UNESCO Dünya Miras Listesi’ne girmiş Hevsel bahçelerini izin verildiği noktalardan yukardan izleyerek bol bol fotoğraflıyoruz. Sonrasında rotamızı Abbasiler dönemine ait büyüleyici bir mimariye sahip olan On gözlü köprüye çeviriyoruz. On gözlü köprü ile Diyarbakır gezimizi tamamlayarak kadim şehir Mardin’e doğru yol alıyoruz. Mardin gezimize başlamadan öğle yemeği (Ekstra) molasıyla hem dinlenip hem de yöresel yemekleri tattıktan sonra uzunca bir dönem dünyadaki tüm Süryanilerin merkezi sayılan Deyr-ul Zafaran Manastırı’nı gezip ardından büyülü yapıt Kasımiye Medresesi’ne varıyoruz. Rehberimizden hem medresenin hikayesini dinleyip hem de bol bol fotoğraf çekiyoruz. Buradaki gezimizi de tamamladıktan sonra otelimize geçerek akşam yemeğini otelden alıyoruz. Akşam yemeğinin ardından isteyen misafirlerimizle canlı müzik dinleyebileceğimiz cafe - restorana gidebiliriz.

 

Sabah Kahvaltısı: Belirlenen Restoranda Alınacaktır (Ekstra)

Öğle Yemeği: Serbest Zamanda Alınacaktır (Ekstra)

Akşam Yemeği: Otel'de Alınacak Olup Tur Ücretine Dahildir

Gidiş Uçuşları;

27 Ekim Çarşamba; Sabiha Gökçen Havalimanı > Diyarbakır Havalimanı Saat 06:45 PC 2380 Sayılı Pegasus Uçuşu  

 

Dönüş Uçuşları; 

31 Ekim Pazar; Gaziantep Oğuzeli Havalimanı > İstanbul Yeni Havalimanı Saat: 22:05 TK 2231 Sayılı THY Uçuşu 

2. Gün: Mor Gabriel Manastırı >> Midyat Konuk Evi >> Tarihi Midyat Evleri ve Sokakları >> Telkari Çarşıları >> Mardin Ulu Cami >> Zinciriye Medresesi >> Eski Mardin Evleri ve Sokakları >> Yöresel Alışverişler

Otelde zengin açık büfe kahvaltımızı aldıktan sonra Midyat’a doğru yol alıyoruz. Midyat gezimize başlamadan önce dünyanın ayakta duran en eski Süryani Ortodoks manastırı olan Mor Gabriel Manastırı’nı görmek için Güngören Köyüne gidiyoruz. Rehberimiz eşliğinde büyüleyici Manastırı gezerken bol bol fotoğraf çekiyoruz. Buradaki gezimizin ardından Midyat’a gelerek Midyat Konuk Evi’ni ziyaret edip ardından tarihi Midyat sokaklarının, evlerinin ve telkari çarşılarının tadını çıkarmak için serbest zaman veriyoruz. Bu serbest zamanın ardından Eski Mardin’in taş sokaklarında, tarihi çarşılarında, hanlarında dilediğimiz gibi vakit geçirip bol bol fotoğraf çekmek için rotamızı Eski Mardin’e çeviriyoruz. Mardin Müzesi, Mor Behram Kırklar Kilisesi, Ulu Camii gezilerimizi rehberimiz eşliğinde yaptıktan sonra yöresel Mardin lezzetlerinin tadımı ve çarşılarının gezimi için serbest zaman veriyoruz. Serbest zamanın ardından otelimize dönerek akşam yemeğini otelimizden alıyoruz.

Sabah Kahvaltısı: Otel'de Alınacaktır (Tur Ücretine Dahil)

Öğle Yemeği: Serbest Zamanda Alınacaktır (Ekstra)

Akşam Yemeği: Otelde Alınacaktır (Tur Ücretine Dahil)

 

3. Gün: Göbeklitepe >> Haleplibahçe Mozaik Müzesi >> Şanlıurfa Arkaeoloji Müzesi >> Balıklıgöl >> AynZeliha Gölü >> Hz.İbrahim Dergahı >> Tarihi Şanlıurfa Çarşıları >> Yöresel Sıra Gecesi

Zengin açık büfe kahvaltımızın ardından Göbeklitepe’ye doğru hareket ediyoruz. Sit Alanı gezimizin öncesinde dileyenlerle etkileyici bir simülasyon seyri yaptıktan sonra son yılların en önemli arkeolojik keşiflerinden biri olan Göbeklitepe’de ki seyir terasına ulaşıyoruz. Rehberimizin bilgilendirmeleriyle bu etkileyici alanı gezerken bol bol fotoğraf çekiyoruz. Buradaki gezimizi tamamladıktan sonra rotamızı bölgenin en etkileyici iki müzesine çeviriyoruz. Öncesinde Haleplibahçe’de ortaya çıkan mozaiklerin sergilendiği ülkemizin kolonsuz en büyük müzesine gidiyoruz. Haleplibahçe Mozaik Müzesinin ardından Şanlıurfa Arkeoloji Müzesi’ni de geziyoruz. Ardından öğle yemeği(EKSTRA) için kısa bir mola verdikten sonra Urfa’nın simgesi Balıklıgöl’e doğru yol alıyoruz. Balıklıgöl ‘ü, AynZeliha Gölünü, Hz.İbrahim makamını , Dergah Cami ve Mağara’sını gezip gördükten sonra Şanlıurfa Tarihi Çarşılarında serbest zaman veriyoruz. Serbest zamanın ardından otelimize dönerek odalarımıza yerleşip biraz dinlenip akşam yemeğini otelimizden alıyoruz. Yemeğin ardından otelden ayrılıp Şanlıurfa’nın olmazsa olması Sıra Gecesi eğlencesine katılıyoruz.

 

Sabah Kahvaltısı: Otel'de Alınacaktır (Tur Ücretine Dahil)

Öğle Yemeği: Serbest Zamanda Alınacaktır (Ekstra)

Akşam Yemeği: Otel'de Alınacaktır (Tur Ücretine Dahil)

4. Gün: Harran Ören Yeri ve Kubbeli Harran Evleri >> Karakuş Tümülüsü >> Cendere Köprüsü >> Nemrut Dağı Milli Parkında Gün Batımı

Zengin açık büfe kahvaltımızın ardından rotamızı yörede en dikkat çeken yerlerden biri olan Harran’a çeviriyoruz. Tarihin ve kültürün en eski noktalarından olan bölgedeki Ören Yerinin ve İlk Üniversitenin tarihini rehberimizden dinlendikten sonra bol bol keyifli ve yöresel fotoğraflar çekeceğiniz Harran Kubbeli Evlere gidiyoruz. Burada yöresel kıyafetlerle dilediğiniz kadar unutulmaz kareler yakaladıktan sonra rotamızı Adıyaman’a çeviriyoruz. Adıyaman’da öğle yemeği molasının ardından ara transfer araçlarımıza binerek (Ekstra) eski Kahta’da sırasıyla Karakuş Tümülüsü’nü ardından Cendere Köprüsünü görmek için molalar veriyoruz. Ardından aynı araçla ülkemizde gün batımının en eşsiz ve etkileyici olduğu yer olan Nemrut Dağı Milli Parkına çıkıyoruz. Krallıkların yüz yıllar boyu hüküm sürdüğü bu etkileyici alanda görkemli taş heykellerin seyrini yaparken bol bol gün batımı fotoğraflarıyla keyifli vakit geçiriyoruz. Ardından Adıyamandaki otelimize dönerek akşam yemeğini otelimizden alıyoruz. Dileyenlerle akşam yemeğinin ardından otelimizde havuz başında oturup sohbet ederek günün yorgunluğunu atabiliriz.

Nemrut Dağı Turu: Ekstra

Sabah Kahvaltısı: Otel'de Alınacaktır (Tur Ücretine Dahil)

Öğle Yemeği: Serbest Zamanda Alınacaktır (Ekstra)

Akşam Yemeği: Otel'de Alınacaktır. (Tur Ücretine Dahil)

5. Gün: Halfeti Gezisi ve Rumkale Tekne Turu >> Gaziantep Zeugma Mozaik Müzesi >> Gaziantep Kalesi >> Bakırcılar Çarşısı >> Tahmis Kahvesi >> Elmacı Pazarı >> Gaziantep Çarşıları Yöresel Alışverişi >> Gaziantep Havalimanı >> İstanbul'a Dönüş

Zengin açık büfe kahvaltımızın ardından rotamızı Şanlıurfa’nın sular altında kalan batık şehri Savaşan Köyüne yani Halfeti’ye çeviriyoruz. Halfetiyi ve Rumkaleyi muhteşem bir manzarayla göreceğimiz tekne turunda bol bol fotoğraf çekip eğleneceğiz. Halfeti tekne turunun ardından rotamızı dünyanın en büyük ikinci Mozaik Müzesi olarak bilinen Zeugma Mozaik Müzesi’ne çeviriyoruz. Birecik Barajı’nın suları altında kalan Zeugma(Belkıs) Antik Kentinden çıkarılan mozaiklerin en ünlüsü Çingene Kızı Mozaiğini de fotoğrafladıktan sonra müzeden ayrılarak antep yöresine özgü yemekleri yiyebileceğimiz bir öğle yemeği molası veriyoruz. Öğle yemeğinin ardından Ayıntap Kalesi’ne çıkıp gezeceğiz. Sonrasında keyifli bir yürüyüşle Antep’in bakır seslerinin oluşturduğu o muhteşem ambiyanstaki Bakırcılar Çarsısını, ünlü Hanlarını, Kaleoğlu Mağarası’nı, Zincirli Bedesteni, Baharatçılar çarşısını geziyoruz. Bu yorgunluğun üzerine güzel bir Tahmis Kahvesi içmek için kahve molası veriyoruz. Dinledikten sonra yöresel baklava, fıstık ve kuruluk alışverişlerimizi Almacı Pazarında tamamladıktan sonra antepe özgü yöresel yemekler yiyeceğimiz güzel bir akşam yemeğinin ardından Güneydoğu Anadolu’nun en kadim şehirlerini görüp doya doya kültürünü hissettiğimiz dolu dolu geçen 4 gece 5 günlük etkinliğimizin sonuna gelmiş oluyoruz. Buradan Gaziantep Havalimanına ulaşarak tur aracımızdan ayrılıp uçuş saatlerimize göre dönüş yoluna geçiyoruz. Bir sonraki etkinliğimizde görüşmek dileğiyle vedalaşıyoruz. 

 

Halfeti Tekne Turu: Ekstra

Sabah Kahvaltısı: Otel'de Alınacaktır (Tur Ücretine Dahil)

Öğle Yemeği: Serbest Zamanda Alınacaktır (Ekstra)

 • Tek Kişi Konaklama Farkını Online Rezervasyon Menüsünden İnceleyebilirsiniz.
 • Tur programında rehber yol ve hava durumundan kaynaklanan sebeplerle programda değişiklik yapma hakkına sahiptir,
 • Rezervasyon sırasında kesinlikle koltuk numarası sözü ve garantisi verilemez. Özel koltuk seçimi yapılmamaktadır.
 • Tur esnasında araçta yöreye özgü müzikler dinlenmektedir,
 • Ulaşımlarımız kişi sayısına göre en konforlu araçlar ile sağlanmaktadır.
  • 19 Kişilik Volkswagen Crafter & Mercedes Sprinter
  • 27 Kişilik Otokar Sultan Maxi & Isuzu Novo Lux
  • 46 Kişilik Temsa Safir & Mercedes Travego

Uçak, Otobüs

 • Tur süresi boyunca otobüs ve otel içerisinde size anlık yardımcı olabilmek için acenta görevlisi bulunmaktadır.
 • Seyahatiniz boyunca tüm etkinliklere katılımınız için size iletilen acenta görevlisi ile iletişime geçerek destek alabilirsiniz.
 • Otellerimizde 3-4 kişilik odalarda ekstra olarak odaya koyulan yataklar standart oda yatağı konforunda olmayabilmektedir.
 • Rezervasyonunuz sırasında girdiğiniz tüm bilgiler tarafınızca onaylanmış sizin ile iletişime geçilmek adına kullanılacak bilgilerdir , Girilen bilgilerin eksikliğinden dolayı oluşan sorunlardan acentamız sorumlu değildir.
 • Sitemize üye girişi yaparak anlık olarak gerçekleştirilen tüm kampanya ve teklifler anında haberdar olabilir en uygun fiyatlardan yararlanabilirsiniz.
2300.00 TL
Süresi: 4 Gece 5 Gün
Ulaşım: Uçak, Otobüs
Hareket Saatleri

Sabiha Gökçen Havalimanı: 06:40

Fiyata Dahil Olan Hizmetler
 • Tüm Çevre Gezileri
 • Gidiş Dönüş Uçak Bileti
 • Tüm Ara Transferler
 • 4 Gece 4* ve 5* Oteller'de Konaklama
 • Otel'de 4 Sabah Kahvaltısı
 • Otel'de 4 Akşam Yemeği
 • 1618 Nolu Zorunlu Seyahat Sigortası
 • Profesyonel Rehberlik Hizmeti
 • Fotoğrafçılık Eğitimi
 • Milli Park Giriş Ücretleri
Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler
 • İlk Gün Alınacak Sabah Kahvaltısı
 • Tüm Öğle Yemekleri
 • Müze ve Ören Yeri Giriş Ücretleri
 • Halfeti Tekne Turu
 • Nemrut Dağına Çıkış Ücreti
 • Sıra Gecesi Ücreti
 • Müze ve Ören Yeri Giriş Ücretleri