ELAZIĞ - TUNCELİ - KEMALİYE

Seçtiğiniz tarihe uygun oteller

1. Gün: İstanbul'dan Hareket >> Elazığ >> Tunceli

İstanbul Sabiha Gökçen - Elazığ uçuşumuzu gerçekleştirmek üzere 04.30'da kalkacak olan uçağımız için buluşuyor ve Ugo Turizm olarak güzel ülkemizin kültürel ve coğrafi zenginliklerini, uzmanlaşmış rehberlerimiz eşliğinde, siz değerli misafirlerimize tanıtmak amacı ile hazırlamış olduğumuz keyifli gezimiz Elazığ Tunceli Kemaliye Turumuza başlıyoruz.

Yaklaşık 1,5 saat sürecek olan keyifli bir uçuş sonrası Elâzığ Havalimanı’na ulaşıyoruz. Güzel bir kahvaltının ardından Harput’u geziyoruz. Harput Kalesi, Ulu Cami, Arap Baba Türbesi ve Kurşunlu Camii ziyaretlerimizi yaparak Pertek feribotu ile Tunceli’ye geçiyoruz. Feribot yolculuğu sırasında panoramik olarak Pertek Kalesi’ni de görüyoruz. Öğle yemeğinin ardından Bay Sungur ve Çelebi Ağa Camilerini görerek yola çıkıyoruz. Türkülere destan olan Munzur dağlarının gölgesini takip ederek Munzur Gözeleri’ne gidiyor ve serin suların kıyısında ferahladıktan sonra Ovacık’ta kısa bir alışveriş molası veriyoruz. Halvori Gözeleri sapağında ve Alevi-Kızılbaş inancının önemli kimliklerinden Ana Fatma Ziyaretgâhı’nda fotoğraf molası verdikten sonra Tunceli'de bulunan otelimize geçiyoruz.

 

2. Gün; Tunceli Merkez >> Çırçır Şelalesi >> Arapgir >> Mirliva Camii

Sabah otelimizde alacağımız kahvaltının ardından kısa bir Tunceli merkez gezisi ve Cem Evi ziyaretinden sonra yola çıkıyoruz. Dünyanın en genç şelalesi olan Çırçır Şelalesi’nde vereceğimiz öğle yemeği molasından sonra ilk durağımız Arapgir oluyor. Mirliva Camii ziyareti ve Millet Hanı’ndaki reyhan çayı molasından sonra Kemaliye’ye yola çıkıyoruz. Bölgeye katkıları bile efsane olan Recep Yazıcıoğlu’nun adını taşıyan köprüyü görüp hikayesini dinledikten sonra Kemaliye’ye ulaşıyoruz. Sonrasında akşam yemeği ve konaklama için otelimize yerleşiyoruz.

3. Gün; Kemaliye >> Apçaağa Köyü >> 

Hemen her konuda türküsü bulunan ama en çok sevda, hasret ve gurbet kokan türküleriyle bilinen, eski ismiyle Eğin, yeni ismiyle Kemaliye doğası, kültürü ve evleriyle ilgi çekici güzellikleri barındırır. Taş işçiliğinin benzersiz örnekleri, mühendislik harikası köprüler, pınarlardan akan suların hayat verdiği vadiler manzumesi Kemaliye, kuruluşundan bu yana, çeşitli kültürlerin yaşandığı bir yer olma özelliğini taşır. 
Kahvaltı sonrası Anadolu’daki Türk konut türlerinin gerçek bir temsilcisi kabul edilen evlerin bulunduğu Sırakonak Köyü’nden yürüyüşe başlıyoruz. Vadi manzarası ve uyanan ilkbaharın coşkulu renkleriyle yürüyerek Ahmet Kutsi Tecer’in “Orda bir köy var uzakta “şiirinin ilham kaynağı ve doğduğu köy olan, Kültür Bakanlığı tarafından, tarihi dokusu bozulmadan günümüze kadar gelebildiği için ödüle layık görülen Apçağa Köyü’ne varıyoruz. Öğle yemeği için “Ta Tu Ta” (Tarım, Turizm, Takas) Projesi üyesi olan ekolojik tarım çiftliklerinden birine gidiyoruz. “Ta Tu Ta”, Buğday Derneği tarafından yürütülen “Ekolojik Çiftliklerde Tarım Turizmi ve Gönüllü Bilgi, Tecrübe Takası” projesinin kısa adı. Türkiye’nin farklı bölgelerinde yer alan bu çiftliklerde isterseniz gidip gönüllü olarak çalışabiliyorsunuz. Çalışma karşılığında gönüllünün konaklama ve yemek ihtiyaçları çiftlik tarafından karşılanıyor. Ya da ben çalışamam ama oradaki hayatı görmek istiyorum diyorsunuz ve ücretli olarak konaklıyorsunuz. Öğle yemeğinden sonra Kemaliye’yi gezmeye başlıyoruz. Manili Yol’a çıkıyor, tüm o hasret ve sevda dolu manileri okuduktan sonra her bir kapı tokmağı seyirlik olan evlerin arasından aşağı doğru iniyor, arada dut ve pekmezin dövülerek yapıldığı lök (dövmeç) ile dut, beşateş, oricik, pekmez ve bal gibi şifalı ürünlerin satışının yapıldığı Lökhane’de mola veriyoruz. Daha sonra alışveriş için serbest zaman veriyoruz ve tekrar akşam yemeğinde buluşuyoruz.

 

4. Gün: Karanlık Kanyon >> Arapgir >> Malatya >> İstanbul’a Hareket

Sabah otelimizde alacağımız kahvaltı sonrasında Türkiye’nin ilk doğa tarihi müzesi olan Kemaliye Doğa Tarihi Müzesi’ni ziyaret ediyoruz. 1870’li yıllarda gündeme geldiği halde 2002 yılında açılan Taşyol’da yapacağımız kısa yürüyüşten sonra hiç unutamayacağınız bir deneyim sizleri bekliyor. Fırat’ın kolu olan Karasu üzerinde bulunan Karanlık Kanyon’da yapacağımız tekne gezisinde doğayı da kendimizi de yeniden keşfedeceğiz. Dünyanın ikinci büyük kanyonu olan Karanlık Kanyon, Fırat’ın gizli cennetidir. Daha sonraki durağımız Kemaliye’ye bağlı bir HayHrom/Hayhorom köyü olan Şırzi/Şırzu, yeni adıyla Esertepe oluyor. Hayhorom, ibadet dilleri Rumca olan Ermenilere verilen addır. Köyde ayakta kalan tek Hayhorom kilisesini gezdikten sonra öğle yemeği için Dutluca’ya gidiyoruz. Öğle yemeğimizin ardından Hıdır Abdal Sultan tarafından kurulan ve günümüze kadar 700 yıllık geçmişi ile tarihi ve turistik değerlere sahip; dik bir yamaçta, bahçeler arasında havası ve suyunun temizliği ile dikkat çeken tarihi ve turistik Ocak Köyü’ne gidiyor ve bölgenin ilk ve tek müzesi olan Ali Gürer Müzesi’ni geziyoruz. Anadolu inanç sisteminde önemli bir yeri olan Onar Köyü gezimizin son durağı oluyor. Alevi Seyyid Ocakları’ndan birinin temsilcisi ve ocağına bağlı geniş bir talipler ağı bulunan Şeyh Hasan Onar’ın, bilinen adıyla Onar Dede’nin adını taşıyan köyde bilinen en eski Cemevi’ni ziyaret ediyor ve Göktürkçe yazılı mezar taşlarını görüyoruz. Daha sonra İstanbul’a dönüş yoluna geçiyoruz. Malatya Havalimanı’na ulaşarak Pegasus Havayolları 20.00 uçuşu ile İstanbul’a hareket ediyoruz. Yaklaşık 1,5 saat sürecek yolculuğumuzun ardından sizlerle bir sonraki Ugo Turizm organizasyonunda buluşmak dileğiyle vedalaşıyoruz.

 

 

 • Tek Kişi Konaklama Farkını Online Rezervasyon Menüsünden İnceleyebilirsiniz.
 • Tur programında rehber yol ve hava durumundan kaynaklanan sebeplerle programda değişiklik yapma hakkına sahiptir,
 • Rezervasyon sırasında kesinlikle koltuk numarası sözü ve garantisi verilemez. Özel koltuk seçimi yapılmamaktadır.
 • Tur esnasında araçta yöreye özgü müzikler dinlenmektedir,
 • Ulaşımlarımız kişi sayısına göre en konforlu araçlar ile sağlanmaktadır.
  • 19 Kişilik Volkswagen Crafter & Mercedes Sprinter
  • 27 Kişilik Otokar Sultan Maxi & Isuzu Novo Lux
  • 46 Kişilik Temsa Safir & Mercedes Travego

Uçak, Otobüs

 • Tur süresi boyunca otobüs ve otel içerisinde size anlık yardımcı olabilmek için acenta görevlisi bulunmaktadır.
 • Seyahatiniz boyunca tüm etkinliklere katılımınız için size iletilen acenta görevlisi ile iletişime geçerek destek alabilirsiniz.
 • Otellerimizde 3-4 kişilik odalarda ekstra olarak odaya koyulan yataklar standart oda yatağı konforunda olmayabilmektedir.
 • Rezervasyonunuz sırasında girdiğiniz tüm bilgiler tarafınızca onaylanmış sizin ile iletişime geçilmek adına kullanılacak bilgilerdir , Girilen bilgilerin eksikliğinden dolayı oluşan sorunlardan acentamız sorumlu değildir.
 • Sitemize üye girişi yaparak anlık olarak gerçekleştirilen tüm kampanya ve teklifler anında haberdar olabilir en uygun fiyatlardan yararlanabilirsiniz.
1400.00 TL
Süresi: 3 Gece 4 Gün
Ulaşım: Uçak, Otobüs
Hareket Saatleri

İstanbul Yeni Havalimanı: 06:30

Fiyata Dahil Olan Hizmetler
 • 3 Gece Yarım Pansiyon Konaklama 
 • Otelde 3 Sabah Kahvaltısı 
 • Otelde 3 Akşam Yemeği
 • Gidiş - Dönüş Uçak Bileti
 • Havalimanı Transferleri
 • Profesyonel Rehberlik
 • Lüks Araçlar ile Ulaşım
 • Tüm Çevre Gezileri
 • 1618 Nolu Zorunlu Seyahat Sigortası
 • Araç İçi İkramlar
Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler
 • Tüm Öğle  Yemekleri
 • Gidişteki Sabah Kahvaltısı
 • Kanyon'da Tekne Turu
 • Müze ve Ören Yeri Giriş Ücretleri