ELAZIĞ - TUNCELİ - KEMALİYE - MALATYA

Seçtiğiniz tarihe uygun oteller

0 (1 Mayıs 2022 , Paz)
Yetişkin
2
0-2 Yaş
0
3-6 Yaş
0
7-12 Yaş
0
7000TL

1.Gün: Harput Kalesi >> Harput Ulu Camii >> Süryani Kadim Meryem Ana Kilisesi >> Pertek Kalesi (Panoramik) >> Tarihi Cem Evi >> Dersim Müzesi >> Munzur Mavi Köprü >> Tunceli

Sabiha Gökçen Havalimanında buluşarak Pegasus Hava Yolları ile 06:55'de kalkacak olan uçağımıza binerek keyifli yolculuğumuza başlıyoruz.

Elazığ Havalimanında bizi bekleyen aracımıza geçerek keyifli bir kahvaltı yapmaya gidiyoruz. Kahvaltı sonrasında Elazığ’ın açık hava müzesi olan Harput’ta Taş Kaleyi, Süryani Kadim Meryem Ana Kilisesi’ni, Dabakhane’yi, Ulu Camii, Şefik Gül Kültür Evi’ni geziyoruz. Son olarak El Emeği Göz Nuru Çarşısında hediyelik eşya alışverişi yapıp tarihi kent Harput’tan ayrılıyoruz. Keban Barajı’nın altında kalarak ada görünümüne kavuşan Pertek Kalesi’ni daha yakından görmek ve gezmek için günün şartlarına göre tekne turu yaparak ya da Feribot yolculuğu ile Pertek Kalesi’ni panoramik olarak görüp fotoğraflıyoruz. Sonrasında Munzur Nehri manzarasına karşı yemek molası vereceğiz. Yemek molasından sonra doğal güzellikleri ve kültürüyle zengin Tunceli’de sırasıyla 500 yıllık tarihi Cem Evi’ni, Dersim Müzesini ziyaret edip eski çarşılarında dilediğimiz gibi alışveriş yapacağız. Alışveriş sonrasında otelimize geçerek odalarımıza yerleşiyoruz. Akşam yemeği için otelden ayrılıp Munzur Çayı manzarası ve sesi eşliğinde güzel bir yemek yiyeceğiz. Yemekten sonra bir cafede oturup bişeyler yiyip içip sohbet edebiliriz. Ya da güzel bir mekanda canlı müzik dinleyip eğlenebiliriz.

Sabah Kahvaltısı: Bölge Restoranlarında Alınacaktır. (Ekstra) 

Öğle Yemeği: Bölge Restoranlarında Alınacaktır. (Ekstra)

Akşam Yemeği: Munzur Çayı Üzerinde Alınacaktır. (Ekstra)

2. Gün: Ana Fatma Ziyaretgahı >> Munzur Vadisi Milli Parkı >> Munzur Çayı Üzerinde Spor Aktiviteleri >> Halbori Gözeleri >> Ovacık >> Munzur Gözeleri >> Elazığ

Kahvaltımızı yaptıktan sonra doğal güzellikleriyle, doğasıyla, vadileri ve akarsularıyla zengin Tunceli’yi keşfetmeye gidiyoruz. Munzur Vadisi boyunca ilerlerken muhteşem manzaralara şahit olacağız. Bölgede kutsal bir mekan olarak kabul edilen Ana Fatma Ziyaretgahına uğrayıp mumlar yakıp dilekler diledikten sonra Munzur’un büyüleyici doğasında yürüyüş yapıp, ilkbaharı iliklerimize kadar hissederken bir taraftanda bol bol fotoğraf çekiyoruz. Munzur Çayında eğlenceli spor aktiviteleri için de yer yer mola vereceğiz. İlkbahar aylarında coşkusuna coşku katan Munzur Çayında Rafting, Zipline gibi sportif aktiviteler yaptıktan sonra Munzur’un etkileyici gözelerinden ilki olan Halbori Gözeleri’ne gidiyoruz. Kayalardan akan Halbori pınarlarını görüp Munzur boyunca Ovacık’a doğru gidiyoruz. İlk önce Ovacık’ı kısa bir yürüyüşle gezip güzel bir öğle yemeği molası vereceğiz. Sonrasında Munzur’un etkileyici pınarlarına yani gözelerine gideceğiz. 200-300 metre aralıklarla irili ufaklı 40 su gözesinin oluşturduğu şelalelerin arasında yürüyerek ruhumuzu dinlendirip bol bol fotoğraf çekiyoruz. Doğa içersinde kısa yürüyüşler yapıp ilkbaharın en güzel tonlarına, kuş cıvıltılarına ve tertemiz havasına şahit oluyoruz. Munzur çayı manzarasında bir kahve molası verdikten sonra rotamızı Elazığ’daki otelimize çeviriyoruz. Akşam yemeğimizi aldıktan sonra odalarımızda dinlenerek günün yorgunluğunu atabilir ya da dileyenlerle oturup sohbet edebiliriz.

Sabah Kahvaltısı: Otel'de Alınacaktır. (Tur Ücretine Dahil) 

Öğle Yemeği: Bölge Restoranlarında Alınacaktır. (Ekstra)

Akşam Yemeği: Otel'de Alınacaktır. (Tur Ücretine Dahil)

3. Gün: Elazığ Çırçır Şelalesi >> Keban Baraj Gölü >> Tarihi Onar Köyü >> Büyükocak Cem Evi >> Göktürk Kaya Mezarlıkları >> Arapgir >> Kemaliye >> Taş Yol >> Karanlık Kanyon >> Malatya

Sabah kahvaltımızı yapıp rotamızı Keban Barajı Gölü ile Çırçır Şelalesine çeviriyoruz. Şelalenin sesi eşliğinde bir kahve molası verdikten sonra Malatya’nın tarihi ve kültürüyle zengin Onar Köyü’ne gidiyoruz. Anadolu’nun bilinen en eski Cemevi’ni ve Roma Dönemi kaya mezarlarını görüp köyün asırlık toprak evleri arasında keyifli bir fotoğraf turuna çıkıyoruz. Köy gezimizi tamamlayıp Arapgir’e geçiyoruz. Sırasıyla Gümrükçü Osman Paşa Camii, tarihi konakları ve çarşıları gezdikten sonra Erzincan’ın doğasıyla büyüleyici ilçesi Kemaliye’ye doğru yol alıyoruz. Kemaliye’de önce öğle yemeği yiyip devamında sırasıyla Kemaliye sokaklarını, yöresel tatlının yapıldığı Lökhaneyi, Doğa-Tarih Müzesini gezip Karanlık Kanyona doğru yola çıkıyoruz. İlk önce dünyanın en zorlu yolları arasında olan tarihi Taş Yol’da fotoğraf çekiyoruz. Sonrasında dünyanın ikinci büyük kanyonu Karanlık Kanyon’da keyifli bir tekne turuna çıkıyoruz. Ayrıca dileyenler Kanyonda zipline yapabilirler. Kanyon gezimizi tamamlayınca Malatya’daki otelimize geçerek akşam yemeğimizi alacağız. Dileyenlerle yemekten sonra Kernek  Parkı ve Şelalesine giderek o bölgedeki cafelerde oturup keyifli vakit geçirebiliriz.

Sabah Kahvaltısı: Otel'de Alınacaktır. (Tur Ücretine Dahil) 

Öğle Yemeği: Bölge Restoranlarında Alınacaktır. (Ekstra)

Akşam Yemeği: Otel'de Alınacaktır. (Tur Ücretine Dahil)

4. Gün: Radyo ve Gramafon Müzesi >> Malatya Şire Pazarı >> Levent Kanyonu Seyir Terası >> Darende >> Somuncu Baba Türbesi ve Külliyesi >> Tohma Kanyonu >> Kudret Havuzu 

Kahvaltımızı yapıp Türkiye’nin en büyük Radyo ve Gramofon Müzesi’ne gidiyoruz. El yapımı ilk radyodan günümüze kadar kullanılan birçok radyo ve gramofonu burada göreceğiz. Müze gezimizden sonra Kayısı cenneti Malatya’nın yöresel Şire Pazarına gidiyoruz. Burada dilediğimiz gibi alışveriş yapıp rotamızı Malatya'nın Akçadağ ilçesindeki Levent Vadisi’ne çeviriyoruz. Vadinin cam terasında dilediğimiz gibi fotoğraf çekip vadiden ayrılarak Malatya’nın Darende ilçesinde bulunan doğasıyla büyüleyici Tohma Kanyonuna gidiyoruz. İçersinde Somuncu Baba Külliyesi ve Camii’ninde bulunduğu bu alanda ilkbaharın oluşturduğu görsel şölen ve doğal kanyon görünümü bizi büyülüyor. Tohma Irmağındaki kayaların içerisinden çıkan termal suyun oluşturduğu Kudret Havuzu’nu da burada göreceğiz. Birçok hastalığa şifalı gelen Kudret Havuzu günün şartlarına göre hizmet veriyorsa dileyenler termal suyun keyfini çıkarabilirler. Tohma Kanyonu’nda keyifli bir yemek molası verdikten sonra artık yolcu yolunda gerek diyerek Malatya Havalimanı’na doğru yola çıkıyoruz. Rüya gibi geçen 3 gece 4 günlük özel Bayram turumuza eşlik eden tüm misafirlerimize teşekkür ediyoruz. Bir sonraki Ugo Turizm etkinliğimizde görüşmek dileğiyle vedalaşıyoruz.

Sabah Kahvaltısı: Otel'de Alınacaktır. (Tur Ücretine Dahil) 

Öğle Yemeği: Bölge Restoranlarında Alınacaktır. (Ekstra)

 • Tek Kişi Konaklama Farkını Online Rezervasyon Menüsünden İnceleyebilirsiniz.
 • Tur programında rehber yol ve hava durumundan kaynaklanan sebeblerle programda değişiklik yapma hakkına sahiptir,
 • Rezervasyon sırasında kesinlikle koltuk numarası sözü ve garantisi verilemez. Özel koltuk seçimi yapılmamaktadır.
 • Tur esnasında araçta yöreye özgü müzikler dinlenmektedir,
 • Ulaşımlarımız kişi sayısına göre en konforlu araçlar ile sağlanmaktadır.
  • 19 Kişilik Volkswagen Crafter & Mercedes Sprinter
  • 27 Kişilik Otokar Sultan Maxi & Isuzu Novo Lux
  • 46 Kişilik Temsa Safir & Mercedes Travego

Uçak, Otobüs

 • Tur süresi boyunca otobüs ve otel içerisinde size anlık yardımcı olabilmek için acenta görevlisi bulunmaktadır.
 • Seyahatiniz boyunca tüm etkinliklere katılımınız için size iletilen acenta görevlisi ile iletişime geçerek destek alabilirsiniz.
 • Otellerimizde 3-4 kişilik odalarda ekstra olarak odaya koyulan yataklar standart oda yatağı konforunda olmayabilmektedir.
 • Rezervasyonunuz sırasında girdiğiniz tüm bilgiler tarafınızca onaylanmış sizin ile iletişime geçilmek adına kullanılacak bilgilerdir , Girilen bilgilerin eksikliğinden dolayı oluşan sorunlardan acentamız sorumlu değildir.
 • Sitemize üye girişi yaparak anlık olarak gerçekleştirilen tüm kampanya ve teklifler anında haberdar olabilir en uygun fiyatlardan yararlanabilirsiniz.
3500.00 TL
Süresi: 3 Gece 4 Gün
Ulaşım: Uçak, Otobüs
Hareket Saatleri

Sabiha Gökçen Havalimanı: 06:55

Fiyata Dahil Olan Hizmetler
 • 3 Gece Yarım Pansiyon Konaklama 
 • Otelde 3 Sabah Kahvaltısı 
 • Otelde 2 Akşam Yemeği
 • Gidiş - Dönüş Uçak Bileti
 • Profesyonel Rehberlik
 • Lüks Araçlar ile Ulaşım
 • Tüm Çevre Gezileri
 • 1618 Nolu Zorunlu Seyahat Sigortası
 • Araç İçi İkramlar
Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler
 • Tüm Öğle  Yemekleri
 • İlk Gün Alınacak Olan Akşam Yemeği
 • İlk Gün Sabah Kahvaltısı
 • Tüm Kişisel Harcamalar
 • Munzur Vadisinde Sportif Aktiviteler
 • Karanlık Kanyon Tekne Turu
 • Müze ve Ören Yeri Giriş Ücretleri